XIV Dom Studenta UŁ “Wieża Babel”

XIV Dom Studenta UŁ „Wieża Babel”
ul. Matejki 21/23
90-231 Łódź
http://www.babel.uni.lodz.pl/


kierownik: Marek Wojtczak

e-mail: ds14@uni.lodz.pl

telefony:
+48 (42) 635 47 09 – kierownik
+48 (42) 635 47 25 – recepcja

XIV Dom Studenta UŁ „Wieża Babel” jest miejscem nauki i wypoczynku studentów oraz doktorantów UŁ, a zarazem jedynym w swoim rodzaju akademikiem w Polsce, w którym mieszka około 90% obcokrajowców. Dom Studenta położony blisko Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, Wydziału Matematyki i Informatyki Stosowanej , Wydziału Zarządzania UŁ, tuż przy Parku im. Jana Matejki. Do akademika można dojechać tramwajami linii nr 12, 15, 17, 18.

XIV Dom Studenta UŁ oferuje łącznie 714 miejsc w pokojach dwuosobowych. Na dwa pokoje przypada jeden węzeł sanitarny oraz aneks kuchenny. Wszystkie pokoje wyposażone są w gniazda internetowe oraz telefon, podłączony do centrexu osiedlowego, który umożliwia bezpłatne połączenia między poszczególnymi pokojami, domami studenta UŁ oraz uczelnią.

Ponadto, na każdym piętrze znajdują się dwie kuchnie wyposażone w kuchenki indukcyjne i zlewozmywaki. „WIEŻA BABEL” posiada również salę modlitwy dla muzułmanów, pokoje nauki, siłownię, salę do gry w ping-ponga oraz pralnię. W akademiku znajduje się także bufet w którym serwowane są posiłki kuchni polskiej, a także kuchni arabskiej i chińskiej (czynny od 7.00-21.00).


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Możliwość komentowania jest wyłączona.