XI Dom Studenta UŁ

XI Dom Studenta UŁ
ul. Strajku Łódzkich Studentów w
1981 r. 11

91-404 Łódź


kierownik: Elżbieta Kowalczyk

e-mail: ds11kierownik@uni.lodz.pl
telefony:

+48 (42) 66 55 440 – kierownik
+48 (42) 66 55 199 – recepcja
XI dom studenta UŁ – miejsce nauki i wypoczynku studentów oraz doktorantów UŁ. Znajduje się on na osiedlu studenckim „Lumumbowo”, w dzielnicy Śródmieście tuż przy ogródkach działkowych. Do akademika można dojechać tramwajami linii nr 12A,12B, 15,17, 45,46.

XI dom studenta UŁ oferuje łącznie 344 miejsca w pokojach 1 i 2 – osobowych. Wszystkie pokoje wyposażone są w gniazdo internetowe oraz telefon, podłączony do centrexu osiedlowego, który umożliwia bezpłatne połączenia między poszczególnymi pokojami, domami studenta UŁ oraz uczelnią. Na dwa pokoje przypada węzeł sanitarny i aneks kuchenny.

Ponadto na każdym piętrze znajdują się kuchnia wyposażona w kuchenki gazowe i zlewozmywaki. XI domu studenta posiada również pokoje nauki, salę telewizyjną, salę do gry w tenisa stołowego i piłkarzyki, pralnię oraz suszarnię.

W bezpośrednim sąsiedztwie, przy ul. Styrskiej funkcjonuje dobrze wyposażone centrum sportowe (stadion lekkoatletyczny z nowoczesną, syntetyczną bieżnią, korty tenisowe, kryta pływalnia a także kilka sal, przeznaczonych dla sportów zarówno drużynowych (koszykówka, siatkówka), jak i indywidualnych (judo, tenis stołowy).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Możliwość komentowania jest wyłączona.