III Dom Studenta UŁ “Pretor”


III Dom Studenta UŁ „Pretor”
ul. Strajku Łódzkich Studentów w
1981 r. 1

91-404 Łódź


kierownik: Jolanta Mendyk

e-mail: jmendyk@uni.lodz.pl


telefony:
+48 (42) 66 55 436 – kierownik
+48 (42) 66 55 437 – recepcja


„PRETOR” – to III dom studenta UŁ – miejsce nauki i wypoczynku studentów oraz doktorantów UŁ. Znajduje się on na osiedlu studenckim „Lumumbowo”, w dzielnicy Śródmieście. Do akademika można dojechać tramwajami linii nr 12A,12B, 15,17, 45,46.

III dom studenta UŁ oferuje łącznie 422 miejsca w pokojach 2 – osobowych z łazienką i aneksem kuchennym. Wszystkie pokoje wyposażone są w gniazdo internetowe oraz telefon, podłączony do centrexu osiedlowego, który umożliwia bezpłatne połączenia między poszczególnymi pokojami, domami studenta UŁ oraz uczelnią.

Ponadto na każdym piętrze znajduje się kuchnia wyposażona w kuchenki gazowe i zlewozmywaki. „Pretor” posiada również salę telewizyjną, siłownię, pralnię, suszarnię, oraz salę ćwiczeń.

W pobliżu, przy ul. Styrskiej funkcjonuje dobrze wyposażone centrum sportowe (stadion lekkoatletyczny z nowoczesną, syntetyczną bieżnią, korty tenisowe, kryta pływalnia a także kilka sal, przeznaczonych dla sportów zarówno drużynowych (koszykówka, siatkówka), jak i indywidualnych (judo, tenis stołowy).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Możliwość komentowania jest wyłączona.